Paris Trip
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Paris Trip

Forum για όσους συμμετείχαν στην εκδρομή στο Παρίσι
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++

Πήγαινε κάτω 
+6
GiogIO
Admin
Somnio
dark_velvet
gio_leivadia10
#O_G#
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Somnio

Somnio


Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ηλικία : 34
Location : Trikala
Registration date : 25/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2008 2:37 pm

Βαριέμαι να εξηγήσω.Πάντως σας λέω ότι αν όντως δεν υπήρχε λάθος δε θα είχε δημιουργηθεί φασαρία,ούτε θα αρνούνταν οι βαθμολογητές να βαθμολογήσουν,ούτε θα γέμιζε με εκατοντάδες μηνύματα η θυρίδα της Πανελλήνιας Ένωσης Βιοεπιστημόνων.Τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2008 2:41 pm

Όταν ο ένας κατάφερε να επικρατήσει έναντι των πολλών....σας κατάφερα προς μεγάλη μου ευχαρίστηση να γράφετε όλοι Ελληνικά.Διότι όπως δεν υπάρχουν ινγκλις και ντόιτς, έτσι δεν υπάρχουν και ellinika.Μα είναι δυνατόν να γράφουμε στη γλώσσα της Καλομοίρας;
Μπουαχαχα τα κατάφερα...(είμαι ψώνιο τελικά)!!!
Λέμε και καμιά βλακεία να περνάει η ώρα.
Στα σοβαρά τώρα...αν είναι να συνεχιστεί η συζήτηση περι εξετάσεων,που με ενδιαφέρει αρκετά,παρακαλώ σε νέο post.
Αν θέλετε τη γνώμη μου,οι μεγάλες βλακείες φέτος δεν έγιναν ούτε στη Βιολογία ούτε στα Μαθηματικά,αλλά στη Φυσική όπου ήταν της πλάκας.Έτσι ο μαθητής του 15-16 έγραφε ως και 20,ενώ ο μαθητής του 20 με μια βλακεία στα Σ-Λ πέφτει άμεσα στο 19 και κάτω.
Τα δύσκολα θέματα δεν αδικούν ποτέ κανένα,τα εύκολα είναι η αδικία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
Somnio

Somnio


Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ηλικία : 34
Location : Trikala
Registration date : 25/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2008 2:43 pm

Χα χα χα χα χα
Είσαι ΨΩΝΙΟ
Χα χα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2008 2:51 pm

Αυτό το ''τέλος'' ακούγεται λίγο απόλυτο ή μου φαίνεται;
και κάτι πιο ουσιαστικό από τις ηλίθιες εξετάσεις;
Γνωρίζουμε ότι 05.06.2008 είναι η παγκόσμια ημέρα περιβάλλοντος;και τι κάνουμε για αυτό;
Βάζω στοίχημα ότι αυτή τη στιγμή βρίσκεστε στο σπίτι όπου το air condition είναι στο full αν και δεν κάνει ζέστη.Σαφώς όλες οι συσκευές είναι στο stand by,ενώ όλο και καμιά βρύση θα στάζει.Το βράδυ θα πάρετε τη τζιπάρα του μπαμπά που καίει τον πατέρα της σε κάθε χλμ για φιγούρα.Φυσικά μετά θα συμβάλετε στη δημιουργία της τρύπας του όζοντος με κάθε είδους σπρευ.Όσο για φαι,δε το συζητάμε οι Ελληνάρες:κρέας ανα δυο μέρες και άγιος ο Θεός.Α και όταν πλένετε τα δόντια σας μην ξεχνάτε να αφήσετε τη βρύση ανοιχτή.

Δεν απαευθύνομαι προσωπικά στα παιδιά του forum,άλλωστε για κάποιους που είχα την τύχη να γνωρίσω λίγο,ξέρω ότι δεν έχουν σχέση με τα παραπάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2008 2:52 pm

Somnio έγραψε:
Χα χα χα χα χα
Είσαι ΨΩΝΙΟ
Χα χα

Αλήθεια ε;;Χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
dim....!!




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 27/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2008 10:41 pm

Παιδιά τελειώσαμε! Δεν μπορώ να το πιστέψω....
Όσο για τα μαθηματικά κατά την άποψή μου ήταν απαράδεκτα.....και φυσικά πάραααααα πολύ δύσκολα και δεν το λέω,επειδή εγώ δεν έγραψα.....αν ήταν ΟΚ,δεν θα είχαν παραιτηθεί βαθμολογητές και δεν θα είχε γίνει τέτοιος πανικός....
και φυσικά στη βιολογία υπήρχε ξεκάθαρο λάθος...
στη φυσική,όντως από τα Σ-Λ μπορούσε να χάσει ένας καλός,αλλά δεν νομίζω ότι ένας(αντικειμενικά)μαθητής του 15 έφτανε το 20!....
κατά την άποψή μου,δεν υπήρχε μάθημα στη θετική που να ήταν σωστό,δηλ να ήταν απολύτως σαφές και να ξεχώριζε ο καλός,απ τν μέτριο,απ τον κακό μαθητή....δεν ξέρω κατά πόσο έχει συμβεί κάτι τέτοιο στο παρελθόν...δεν μιλάμε για ένα μάθημα,αλλά για όλα.........!!!!
Όσο για σπουδές στο εξωτερικό,εγώ το σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά...δεν θέλω να σπουδάσω κάτι που δεν με ενδιαφέρει...
Αλλά,ας αλλάξουμε θέμα..........................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 12:18 am

1) τα μαθηματικα ηταν οντως δυσκολα ... αλλα οχι απαραδεκτα !εγω νομιζω οτι απλως δεν ηταν αυτα που κανουν ολοι στα φροντιστηρια ΠΟΥ αν και πολλα ειναι δυσκολα ειναι τετριμμενα !απλως ηταν ασυνηθιστα ...δηλαδη δεν εγραφε αυτος απαραιτητα που ειχε διαβασει περισσοτερο μαθηματικα ολον τον χρονο ...

2) το πιο μεγαλο λαθος για μενα ηταν αυτο που εχει να κανει με την φυσικη ! δηλαδη ξεσηκωθηκαν τα μεγαλα φροντιστηρια επειδη κατι τετοια θεματα οπως στα μαθηματικα δεν τα ειχαν κανει στα παιδια ...και η επιτροπη χεστηκε πανω της ! αποτελεσμα ηταν να εχουμε αυτα τα αισχος θεματα φυσικη που ηταν γελοια και σαφωσ δεν βοηθουσαν σε διαβαθμιση της βαθμολογιας αναλογη με τισ δυνατοτητες καθε εξεταζομενου ! + τους κινδυνους που ανεφερε ο gio !

3) στη βιολογια τα θεματα ηταν πολλα ..ενω επιαναν οχι το συνολο της υλης αλλα ενα μικρο μερος της πραγμα απαραδεκτο ! ( 80 μορια απο το 2ο κεφαλαιο καθολου mendel κ.τ.λ.)και αυτο διοτι ετσι εφοσον δεν καλυπτεται το συνολο της υλης δεν ξεχωριζουν οσο θα επρεπε οι καλα διαβασμενοι !επισης πολλεσ ερωτησεις ηταν αστοχες(π.χ. που ωφελει το προγραμμα του ανθωπινου γονιδιωματος )! αλλα αυτο που ειναι για μενα ξεκαθαρο ειναι οτι δεν υπηρχε ασαφεια στο 4ο θεμα ! ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ Ο ΑΡΙΘΜΟς ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΟΝΙΩΝ ΤΟY M-RNA ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ! ΤΟ ΚΩΔΙΚΟΝΙΟ ΛΗΞΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΛΥΘΕΡΩΣΗ ΤΟΘ Μ-ΡΝΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΗΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΥΠΕΠΤΙΔΙΚΗΣ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ! (ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΚΩΔΙΚΟΝΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΤΟ ΚΩΔΙΚΟΝΙΟ ΛΗΞΗΣ )! ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΟΝΙΩΝ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΛΕΕΙ !


4)εκθεση τι να πω ? μαλλον ευκολα... σχτικα με αλλα χρονια! φυσικα οχι γελοια

5) χημεια αν και πολλοι ελεγαν οτι θα ειναι γελοια ...τελικα δεν ηταν ! μαλλον μετρια ουτε ευκολα ουτε δυσκολα ! φυσιολογικα θεματα !

6) μαθηματικα γενικης ηταν ιδιας δυσκολιας με τα περσινα ... τπτ το ιδιαιτερο !


Έχει επεξεργασθεί από τον/την dark_velvet στις Δευ Ιουν 02, 2008 12:34 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 12:33 am

Βάζω στοίχημα ότι αυτή τη στιγμή βρίσκεστε στο σπίτι όπου το air condition είναι στο full αν και δεν κάνει ζέστη

1)den exw air codition (oute kan anemistira )

όλες οι συσκευές είναι στο stand by

2) to stereo to pc e.t.c katevazo ton diakopth tou polymprizou otan den ta xrishmopoiw ! to mono pragma pou einai stand by einai h tv kai afto giati ektos ths syxnhs xrhshs an thn vgazeis kai thn vazeis synexws sthn priza xalaei grigora

ενώ όλο και καμιά βρύση θα στάζει.

3) o pateras mou ektos apo mathimatikos kanei mia xara kai gia ydarvlikos se vevaiono kanena provlima

Το βράδυ θα πάρετε τη τζιπάρα του μπαμπά που καίει τον πατέρα της σε κάθε χλμ για φιγούρα

4)emeis jeep ?? xaxa the joke of the year !!ksereis oi goneis mou einai kathigites pou [url]eftyxws [/url] den psarevoun idiaitera apo thn taksh kai oute kanoun se olh tous thn taksh idiaitero gia na ta pairnoun aforologita ! alla opws kai na exei jeep me thn ennoia pou to les den tha pairname !

Φυσικά μετά θα συμβάλετε στη δημιουργία της τρύπας του όζοντος με κάθε είδους σπρευ

5)ti sprey ti na to kano ! opws tha thimasai sta mallia den vazo lak !!XAXAXA

Όσο για φαι,δε το συζητάμε οι Ελληνάρες:κρέας ανα δυο μέρες και άγιος ο Θεός

6) den me aresei kan to kreas exw anemia ! lol kai nomizeis oti oi elleines exoun lefta gia dyo fores kreas thn evdomada ! ego sou leo oute gia mia fora ton mina pou zeis re ? ston planhth goofy ?

πλένετε τα δόντια σας μην ξεχνάτε να αφήσετε τη βρύση ανοιχτή

7) afto to ekana palia alla tora prospatho alitheia na to thimamai kai na thn kleino !

ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ! ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΜΕΑ ΑΓΩΓΗΣ ΑΛΛΑ ΕΣΤΙΑΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ! ΕΝΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΘ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΟΙ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ 95% ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΥΠΑΝΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
Somnio

Somnio


Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ηλικία : 34
Location : Trikala
Registration date : 25/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 8:57 am

Ένα έχω να πω και φεύγω μακριά...

ΦΤΑΣΕ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ
ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΡΥΜΜΕΝΗ
ΚΟΜΜΕΝΗ ΚΑΙ ΡΑΜΜΕΝΗ ΓΙΑ 'ΣΕΝΑ
ΠΟΥ ΚΛΑΙΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΤΩΣΗ
ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ ΨΥΧΗ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΕΛΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ

Άντε Γεια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 9:18 am

Ένας φλωράκος δε το τραγουδάει αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 9:21 am

καλά για το κρέας, δε ξέρω τι πιστεύεις εσύ αλλά αν δεν έτρωγαν οι Έλληνες τόσο,δε θα είμαστε ο πιο παχύσαρκος λαός στον πλανήτη Gοοfy....εεεε...στην Ευρώπη ήθελα να πω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
mAri@

mAri@


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Location : Volos!!! Greece
Registration date : 30/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 12:05 pm

hey!! paidia... ti kanete?
euxomai kala apotelesmata se olous!!
i ali8eia einai oti auta ta apotelesmata 8a magureutoun arketa prin anartu8oun.. kai o "8eos" na mas filaei..
gia mena einai aparadekto pou i epitropi akouse ta parapona ton frodiston gia ti duskolia ton ma8imatikon kai apo kei kai ustera ebale geleia 8emata sta upoloipa ma8imata. Kata ti gnomi mou ta ma8imatika den eixan idiaiteri duskolia, apla opos leei kai o serafim itan 8ema poioi ta eixan douleyei i poioi itan yixraimoi ekeini ti stigmi kai ta ebgalan.
ti na po... ola 8a e3arti8oun apo tis grammes pou 8a akolou8isei ka8e e3etestiko kedro sti ba8mologisi..
Euxomai ta kallitera
sunny
Kali 3ekourasi , kalo 3efadoma kai elpizo tora pou mpainei to kalokairi na min piasoume tis parallies kai den patame sto Forum
FILIA flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 1:04 pm

Μπράβο μπράβο βάζει και νέο κόσμο το forum....Αλλά μου φαίνεται άλλη καλομοίρα μας βρήκε.Ρε παιδια αν σας βολεύουν τόσο οι αγγλικοί χαρακτήρες γράψτε στα αγγλικά,που είναι και η παγκόσμια γλώσσα.Πιστεύω ότι όλα τα παιδιά θα έχουν (τουλάχιστον) ένα Proficiency οπότε μια χαρά θα καταλαβαινόμαστε!Άλλωστε σέβομαι όλες τις γλώσσες το ίδιο.Αρκεί να υπάρχουν.Γιατί γλώσσα greeklish ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.Μη γινόμαστε αμερικανάκια με τη γλώσσα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
mAri@

mAri@


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Location : Volos!!! Greece
Registration date : 30/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Ιουν 04, 2008 4:47 pm

gio_leivadia10 έγραψε:
Μπράβο μπράβο βάζει και νέο κόσμο το forum....Αλλά μου φαίνεται άλλη καλομοίρα μας βρήκε.Ρε παιδια αν σας βολεύουν τόσο οι αγγλικοί χαρακτήρες γράψτε στα αγγλικά,που είναι και η παγκόσμια γλώσσα.Πιστεύω ότι όλα τα παιδιά θα έχουν (τουλάχιστον) ένα Proficiency οπότε μια χαρά θα καταλαβαινόμαστε!Άλλωστε σέβομαι όλες τις γλώσσες το ίδιο.Αρκεί να υπάρχουν.Γιατί γλώσσα greeklish ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.Μη γινόμαστε αμερικανάκια με τη γλώσσα μας.

1o: ego de se prosballa, ok?
( gia to Kalomira ennoo)
2o: de nomizo oti eimai i monadiki pou grafei me latinikous xaraktires..
gia ri3e mia matia...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiogIO

GiogIO


Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 33
Location : Καρδίτσα-Καρδίτσα
Registration date : 21/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 05, 2008 9:37 am

Ξαφνικα λεει ο Joe: " Λοιπον μαλακες κανονιστε,,,, θα κανω οτι μου πειτε να κάνω....
Λιγα τα λογια για την Παναθα όμως!!!!!
11 χρονια >>>10 πρωταθληματα μπασκετ
και η πλακα είναι οτι το ενα το χασαμε από την ΑΕΚ
ΧΙΧΙΧι"

"δεν ειμαι φανατισμενος" απαντησε ο σκηνοθετης και εβαλε να τον μπιπ
ολοι οι μαυροι της παραγωγης confused confused confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 07, 2008 2:46 pm

Σόρι για την προσβολή,αν τη θεωρείς τέτοια...Πάντως είμαι σαφής νομίζω ως προς το γεγονός ότι είναι ανούσια η χρήση αγγλικών χαρακτήρων.Και μη μου πει κανείς ότι το κάνει για να γράφει πιο γρήγορα.Αυτό που θα γραφόταν με ελληνικά σε 5 λεπτά γράφεται σε 4.Σιγά!!!
Όσο για το τι κάνουν οι άλλοι,μη σε ενδιαφέρει....να κοιτάς τι κάνεις εσύ.Αυτό κολλάει με αυτό που έγραψε ο Σεραφείμ πριν,ότι δηλαδή εστιάζω στην προσωπική ευθύνη για το περιβάλλον ενώ το 95% του προβλήματος οφείλεται σε άλλους(μεγάλες επιχειρήσεις).Σωστό.Αλλά εγώ έχω μάθει να σκέφτομαι αλλιώς και με εκφράζει απόλυτα η φράση του Καζαντζάκη: ''Να αγαπάς την ευθύνη.Να λες ότι αν μια μέρα καταστραφεί ο κόσμος εγώ φταίω και κανείς άλλος.''
Αφού δεν μπορούμε σίγουρα να αλλάξουμε την κοινωνία ειδικά την ελληνικά,ας αλλάξουμε τον εαυτό μας.
Συνονόματε δεν κατάλαβα τίποτα από όσα έγραψες,αν και ο ΠΑΟ όντως είναι ομαδάρα στο μπάσκετ(αλλά μόνο εκεί)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2008 3:46 am

exoume thn efthinh na skotosoume tous allous pou molynoun to perivallon kai afth einai prosopikh efthinh ! edw den einai filosofiko paixnidaki to perivallon katastrefetai kai prepei na yparksei apotelesma...kai me afto pou protineis den prokeitai na yparksei ! opote ase ta peri efthinhs ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιουν 09, 2008 8:21 am

Ούτως η άλλως δεν πρόκειται να υπάρξει αποτέλεσμα....Εγώ είμαι πολύ απαισιόδοξος πάντως.Τώρα αν εσύ θεωρείς ότι έχεις καλύτερη κρίση από τον Καζαντζάκη...τι να σου πω....δε μου βρίσκεται και κανά βραβείο λογοτεχνίας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιουν 09, 2008 10:54 pm

isws na min exeis katalavei esy thn ennoia ths efthinhs ...! NAI SAFWS KAI FTAIME EMEIS KAI EXOUME EFTHINH AFOU AFINOUME TIS POLYETHNIKES NA KIVERNANE KAI NA KATASTREFOUN TO PERIVALLON
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 10:50 am

Σωστή-δεκτή άποψη...Κι εγώ κάτι τέτοιο εννοούσα απλώς δεν διάβασα σωστά αυτό που έγραψες πριν.
Όσο για τα μαθήματα, συμφωνώ 100% με όσα έγραψε ο Σεραφείμ για το καθένα ξεχωριστά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
GiogIO

GiogIO


Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 33
Location : Καρδίτσα-Καρδίτσα
Registration date : 21/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Ιουν 25, 2008 11:47 am

στο διαολο ολοι ..............
ΟΛΟΙ οι μ.....ς οι φιλολογοι
οχι ρε θα το πω
ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΙ ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ
το σπιτι τους μεσα .............
τι να πεις γαμωτο
σε μενα εβαλαν 17,1 αλλα σε πολυ χειροτερους εβαλαν περισσότερο
και οταν λεω χειροτερους εχω στο μυαλό μου κατι παιδια από το σχολείο μου που......... λακξσηγδφφγγκυθζ ψγωβξκζδνσφβωλισδθαφαδφ
αντε... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
και τους βιολογους θα τους .................
ρε γαμωτο ρε γαμωτο πως διορθώνουν αυτοί οι κατ' ευφημισμόν άνθρωποι
αναθεμα δηλαδη
να πεθανουν όλοι
αν και η αδικία δεν έγινε σε μένα(με τετοια κωλοφαρδία που με χαρακτηρίζει) αλλα σε μια κοπέλα από το σχολείο μου που είναι πολύ καλύτερη απο μένα/..,./,,./.,./,,./,/.,
τι να πεις νευρίασα τωρα
να πεθάνουν όλοι τουςκλξσδφγηηβφγκσφβγηκδφβασδκξφηασφκξαγβηδσκξφγβησδφξκβκσδφβσφαηωβγσφκηωγβσφκηδξηαδξ΄φηαδκξφξ΄γησδφκγλξσφγβκξσδφωησδφκξωβσδφξκωηβσδφξκωηβσφξκγησφξκγηνσδφξγηβσδφκξφηβσδκξφηξκδασφγβξδσγσδφξλγλδσ
τα είπα και ξαλαφρωσα
αντε γαμωτο ουφ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george p




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Location : Κόρινθος
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Ιουν 25, 2008 2:53 pm

GiogIO έγραψε:
στο διαολο ολοι ..............
ΟΛΟΙ οι μ.....ς οι φιλολογοι
οχι ρε θα το πω
ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΙ ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ
το σπιτι τους μεσα .............
τι να πεις γαμωτο
σε μενα εβαλαν 17,1 αλλα σε πολυ χειροτερους εβαλαν περισσότερο
και οταν λεω χειροτερους εχω στο μυαλό μου κατι παιδια από το σχολείο μου που......... λακξσηγδφφγγκυθζ ψγωβξκζδνσφβωλισδθαφαδφ
αντε... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
και τους βιολογους θα τους .................
ρε γαμωτο ρε γαμωτο πως διορθώνουν αυτοί οι κατ' ευφημισμόν άνθρωποι
αναθεμα δηλαδη
να πεθανουν όλοι
αν και η αδικία δεν έγινε σε μένα(με τετοια κωλοφαρδία που με χαρακτηρίζει) αλλα σε μια κοπέλα από το σχολείο μου που είναι πολύ καλύτερη απο μένα/..,./,,./.,./,,./,/.,
τι να πεις νευρίασα τωρα
να πεθάνουν όλοι τουςκλξσδφγηηβφγκσφβγηκδφβασδκξφηασφκξαγβηδσκξφγβησδφξκβκσδφβσφαηωβγσφκηωγβσφκηδξηαδξ΄φηαδκξφξ΄γησδφκγλξσφγβκξσδφωησδφκξωβσδφξκωηβσδφξκωηβσφξκγησφξκγηνσδφξγηβσδφκξφηβσδκξφηξκδασφγβξδσγσδφξλγλδσ
τα είπα και ξαλαφρωσα
αντε γαμωτο ουφ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Πές τα ρε μεγάλε. Και εμένα τον ίδιο ακριβώς βαθμό μου έβαλαν στην Έκθεση. Ήταν και ο πρώτος βαθμός που είδα και έμεινα λίγο affraid affraid
Έντάξει ξέρουμε ότι η Έκθεση είναι ασταθμητος (μιλώντας ευγενικά) παράγοντας, αλλά για να είμαι ειλικρινής περίμενα έναν κάπως ψηλότερο βαθμό.
Εκτός από αυτό η εικόνα της έκθεσης στο σχολείο μας ήταν γτπ. Πέρσι εμείς είχαμε και 18,8 και 18,5 και 18,2 και 17,5 και και και.... Φέτος μόνο μέχρι 17,1. Αλλά και γενικά στην πόλη, και τα 4 λύκεια πήγαν...άπατα, δεδομένης της "ευκολίας" και της "γελειότητας" που ακούστηκε ότι χαρακτήριζε τα φετεινά θέματα.

Α, να ρωτήσω, παίζει να υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση (πιο επιεικής ή πιο αυστηρή) στα διάφορα βαθμολογικά κέντρα? Γιατί κάπου ακούστηκε και αυτό. Πάντως μάθαμε ότι τα δικά μας τα στείλανε στο Ίλιον. Όποιος έχει γνωστό-συγγενή-φίλο φιλόλογο εκεί κοντά... να τον χαίρεται Evil or Very Mad

Όσο για τους Βιολόγους, εμπειρία από Πανελλήνιες ευτυχώς δεν έχω (σιγά μην τους κάνω τη χάρη να πάρω τα μαθηματά τους). Αλλά έχοντας στο μυαλό μου το δικό μας στο σχολείο τότε "Θάνατος και σ'αυτούς"

Υ.Γ. Θέλω να στείλω πολλά φιλιά στους τέσσερις αξιαγάπητους Μαθηματικούς που διόρθωσαν τα γραπτά μου στα Μαθηματικά κατεύθυνσης και γενικής παιδείας, και οι οποίοι δεν τσιγκουνεύτηκαν τα μόρια και μου έβαλαν ακριβώς όσο περίμενα (ίσως και λίγο παραπάνω) Very Happy Laughing Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Ιουν 25, 2008 3:31 pm

re paidia ti akouw iremiste dld ...ti polh exete eseis oloi oi dianooumenoi ekei mazefthkan kai eixate tetoious vathmous ek8esh ta prohgoumena xronia ...afto pou les oti ta prohgoumena xronia oi vathmoi sthn polh sas kymainontai sto 18.5 einai apo ta agrafa min trelathoume kiolas ..........


mallon tis prohgoumenes fores itan oloi poly kolofardoi ston tropo diorthoshs kai fetos eginan pio dikaia kai fysiologika .....

kai den milaw gia sena pou mporei na se adikisan kiolas den kserw pws grafeis ek8esh etsi kai alliws alla milaw gia tous genikous vathmous pou eipes ...

re se mas tote ola ta xronia ta prohgoumena pou ta estelnan sthn athina sta voreia proastia gia vathmologhsh ti na poume ? tha mas trelanete? mallon anti na xairosaste me thn tyxh sas ekei pou sas ta stelnoune gia diorthosh milate kiolas ....klaine oi xhres klaine kai oi pantremenes .....

ego pou ek8esh theorousa apo thn arxh ths xronias oti htan to kalo mou mathima kai eixa pleonekthma eixa valei stoxo to 18 ( afto einai gia mena se sxesh me tis dior8oshs to arista ) den nomizo toso eksypnoi na einai sthn polh sou kai edw oloi oi xazoi ......... egw egrapsa 17.5 kai nomizo oxi oti einai teleia ...alla einai mia xara ....


coolarete ligo re ekteitheste .....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
george p




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Location : Κόρινθος
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Ιουν 25, 2008 4:32 pm

Κάτσε ρε Σεραφάκο που έγραψα ότι η γενική εικόνα της πόλης ήταν στο 18,5. Μίλησα μόνο για το σχολείο μας και μόνο για πέρυσι που ξέρω με σιγουριά.. Το σύνολο μπορεί να ήταν πολύ μέτριο όμως υπήρχαν και 4 τουλάχιστον παιδιά που χτύπησαν τόσο ψηλά, και μάλιστα ακριβώς τους παραπάνω βαθμούς. (Στο σχολείο τουλάχιστον γιατί στην πόλη υπήρξε κοπέλα και με 19,1).

Όσο για το βαθμολογικό, δεν ξέρω, απλώς ρωτάω αν ακούτε και εσείς τέτοια παρόμοια. Οι καθηγητές στο σχολείο τα συζήτησαν που ξαφνιάστηκαν και οι ίδιοι με τους βαθμούς στα θεωρητικά μαθήματα (και οι οποίοι στο κάτω-κάτω δεν έχουν να κερδίσουν τίποτα από έναν ψηλότερο ή χαμηλότερο βαθμό)

Τέσπα ίσως δεν θα έπρεπε να φορτίζω τόσο πολύ το θέμα. Τουλάχιστον δεν με πετάει έξω από καμία σχολή όπως έγινε με κάποιους φίλους μου. Απλά για το γαμώτο γίνεται η όλη συζήτηση. Όπως και εσύ έπεσες σε ψείρα και σου χάλασε το καθαρό 20άρι στα μαθηματικά κατ. (με 1000 μαζί σου ότι το 99 σπάνια πρέπει να μπαίνει), έτσι και εγώ περίμενα κάτι παραπάνω στην Έκθεση.

Αυτά…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++   SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Ιουν 25, 2008 8:46 pm

Αχ αυτό το 99...πολύ κομπλεξικοί....εγώ είχα 3 99αρια...κάντο 100 ρε φίλε σιγά τώρα!
Για την έκθεση...πάρτε το απόφαση ότι έχουμε 5 μαθήματα κι ένα λαχείο.
Και τα δικά μας στα πλουσιόπαιδα πάνε για διόρθωση πιθανότατα στο ίδιο με του Σεραφείμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
 
SHOUTBOXxXxX! ++++++++++++++
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Paris Trip :: Θέματα :: Chat-
Μετάβαση σε: