Paris Trip
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Paris Trip

Forum για όσους συμμετείχαν στην εκδρομή στο Παρίσι
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 hugo chaves , bush kai oti allo

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

hugo chaves , bush kai oti allo Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: hugo chaves , bush kai oti allo   hugo chaves , bush kai oti allo Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2008 4:46 pm

kata paraklisi tou gio loipon ............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 33
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

hugo chaves , bush kai oti allo Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hugo chaves , bush kai oti allo   hugo chaves , bush kai oti allo Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04, 2008 4:14 pm

oxi oti o chaves einai agios alla gia ola afta krataw sovares epifylaxeis efoson xereis poios yposthrizei thn antipolitefsi kai san synepeia me to meros poiou einai ta diethni praktoreia pou apo afta esy kai ego lamvanoume plirfories gia ton chaves .........a kai me ekanes na gelaso alitheia otan eipes sovaro ena kratos pou exei strato katxhs sto iraq os symmaxos ton u.s.a. kai episis dimokratika eklegmenos ???? an esy theoreis oti yparxei dhmokratia oxi sthn ispania alla kai stis perissoteres xores ........tote paw paso

καλά ούτε εγώ εμπιστεύομαι όσα μου σερβίρει το CNN,αλλά κάποια πράγματα είναι ολοφάνερα...
Η Ισπανία είναι σοβαρό κράτος, μη τα ισοπεδώνουμε όλα...Δεν είναι ούτε Ουγκάντα,ούτε Ζιμπάμπουε ούτε καν Ελλάδα!!
Το ότι έστειλε στρατό στο Ιράκ είναι θέμα κυβερνόντων και όχι κράτους.
Με τα σημερινά δημοκρατικά μέτρα,ο Αθνάρ ήταν δημοκρατικά ελεγμένος.Εκτός αν υποστηρίζεις ότι έγινε νοθεία.
Φυσικά και δεν είναι ο ορισμός της δημοκρατίας αυτό που έχουν οι περισσότερες χώρες,αλλά είναι ό,τι πιο κοντινό και εφαρμόσιμο πρακτικά σ' αυτή.
Φαντασου πχ να είχαμε την τέλεια δημοκρατία στην Ελλάδα και να αποφασίζαμε οι πολίτες για τα πάντα.Και φαντάσου να ερχόταν ένα δημοψήφισμα για τον αν θα πρέπει να πληρώνουμε φόρους.Ο κλασσικός Ελληνάρας θα ψήφιζε ΟΧΙ και το κράτος θα είχε πέσει την άλλη μέρα.Όπως επίσης θα κατέρρεε αν ψηφίζαμε ασφαλιστικό,ζητήματα παιδείας κλπ.Άρα ότι πιο κοντινό σε δημοκρατία είναι αυτό που έχουμε στην Ελλάδα τώρα με τεράστια περιθώρια βελτίωσης όμως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

hugo chaves , bush kai oti allo Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hugo chaves , bush kai oti allo   hugo chaves , bush kai oti allo Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04, 2008 10:05 pm

diafonw se ola tha po to pio shmantiko OXI fysika stous forous se mena kai se sena ..den xreiazetai na plironoume emeis an plironan aftoi pou prepei mhn sou po tha hmastan apo ta pio plousia krath tou kosmou ...... dhmokrtia yparxei otan h psifos einia siniditi kai kritiki oxi otan einai proion parormisis kai mias diarkous plisis egefalou .........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 33
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

hugo chaves , bush kai oti allo Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hugo chaves , bush kai oti allo   hugo chaves , bush kai oti allo Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04, 2008 10:43 pm

Εννοείται ότι δεν πρέπει να πληρώνουμε εμείς φόρους.....αλλά όσοι τα έχουν.
Σαν παράδειγμα το είπα.Θεωρώ ότι η συντριπτική πλειοψηφία δεν έχει την ωριμότητα να αποφασίσει άρα η απόλυτη εκδημοκρατικοποιήση θα ήταν καταστροφική.Αν μιλάμε για ιδανική κοινωνία,αλλάζει το πράγμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 33
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

hugo chaves , bush kai oti allo Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hugo chaves , bush kai oti allo   hugo chaves , bush kai oti allo Icon_minitimeΠαρ Ιαν 11, 2008 10:22 pm

Πάμε και λίγο στη δολοφονηθείσα Benazir...
Συνήθως ότι διαβάζω(εννοώ σε εφημερίδες,περιοδικά) μετά το πετάω.Το μόνο που δεν πέταξα ποτέ είναι το Newsweek(αν και τώρα που το σκέφτομαι μάλλον έχουν μαζευτεί πολλά-πάνω από 200 στο δωμάτιο σίγουρα,από Οκτώβρη 2003,τέλος πάντων).Το εν λόγω έντυπο το στέλνω σε μια κούτα λοιπόν,για να μη μου πιάνει χώρο,αλλά να τα έχω μαζεμένα σε μια γωνία.Στο προκείμενο τώρα...για μία και μοναδική φορά αποφάσισα να κρατήσω ένα τεύχος πάνω στη βιβλιοθήκη μου.Ήταν 12 Νοεμβρίου 2007.Δεν ήταν τυχαίο όμως.Διάβασα κάτι πολύ περίργο,και από τότε το ξαναδιάβασα 10 φορές,μην πιστεύοντας στα μάτια μου...Τι ήταν;;;;
Αντιγράφω ακριβώς από το τεύχος της ημέρας...
Title: Beware Pashtunistan
Benazir Bhutto's narrow escape from assassination recently was a grim reminder she'll be lucky to get through the coming election alive.Even if she does, the vote may prove a charade,and Bhutto could end up providing civilian camouflage for continued military rule....etc(page 35)
Columnist:Selig S. Harrison,director of the Asia Program at the center for International Policy

Νομίζω είναι αρκετό,δε χρειάζεται η άκρως ενδιαφέρουσα συνέχεια (βαριέμαι να γράφω,θα ξημερώσω και ΔΕΝ είναι copy-paste,αντε για να δείτε σε πόση εκτίμηση σας έχω!)Καταλάβατε τι με εντυπωσίασε. Για πρώτη φορά προβλεπόταν ξεκάθαρα ένας φόνος ανθρώπου σε έντυπο μεγάλης κυκλοφορίας!Και κυρίως..δικαιώθηκε!!!Που το αλίευσα το θηρίο…Επιβεβαιώθηκα κι εγώ που το πίστεψα!

Ελπίζω να μη χρειάζεται μετάφραση,ξέρετε τα στοιχειώδη αγγλικά θεωρώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
 
hugo chaves , bush kai oti allo
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Paris Trip :: Θέματα :: Chat-
Μετάβαση σε: