Paris Trip
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Paris Trip

Forum για όσους συμμετείχαν στην εκδρομή στο Παρίσι
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;

Πήγαινε κάτω 
+4
gio_leivadia10
dark_velvet
*e_e..*
Admin
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 24, 2007 7:53 pm

den apantas se mena profanos giati ego den exo kamia antirrisi se afta
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
Somnio

Somnio


Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ηλικία : 34
Location : Trikala
Registration date : 25/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 24, 2007 8:29 pm

egw profanws allo katalava,an kai esi eipes oti oi apopseis aftes se tromazoun ligo...
anyway,toulahiston simfwnoume edw..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 24, 2007 8:54 pm

ego afto pou leo einai oti h prodiathesh pou vevaia yparxeis san paragontas stis perissoteres fors den epireazei pano apo 5% me 10% ! allios to mellon tou kathenos mas tha itan prodiagegrammeno !oi epiloges mas kai skepseis mas tha itan prokathorismenes apo thn gennhsh mas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
GiogIO

GiogIO


Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 33
Location : Καρδίτσα-Καρδίτσα
Registration date : 21/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 24, 2007 9:03 pm

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε scratch



δε βαριεσαι cheers lol!

χε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Somnio

Somnio


Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ηλικία : 34
Location : Trikala
Registration date : 25/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 24, 2007 9:36 pm

den mporw na apantisw me vevaiotita.....
gi'afto kai eipa oti to na kathorizetai i proswpikotita mas apo to gennetiko mas iliko einai apogoiteftiko.
edw emena me provlimatizei kai to pws skeftomaste kai diafora alla...
as to afisoume......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2007 4:38 pm

Να κάνω μια ηλίθια ερώτηση σαν χαζό παιδί που είμαι;;;
Κάπου διάβασα''όλοι διαφορετικοί,όλοι ίσοι''.
Συγνώμη αλλά υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που δε τους θεωρώ ίσους ούτε με σένα ούτε με μένα...
Θεωρείς π.χ. τον Νέλσον Μαντέλα ίσο με τον Κλίντον;;;
Επίσης,αυτο το ''όχι ρατσισμός προς οποιαδήποτε κοινωνική ομάδα'' είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβει το μυαλουδάκι μου.Ας πάρουμε το χαρακτηριστικότερο παράδειγμα, τους απολύτως συμπαθείς σε μένα τσιγγάνους.Λοιπόν,λέμε ότι η κοινωνία τους αντιμετωπίζει ρατσιστικά...Οι μεγαλύτεροι καταπιεστές των τσιγγάνων(των παιδιών ειδικότερα,που όμως ποτίζονται με τη νοοτροπία αυτή) είναι οι ίδιοι οι τσιγγάνοι!!Γιατί;;
α) γεννάνε συνέχεια ενώ ξέρουν οτι δεν μπορούν να προσφέρουν στα παιδιά τους τίποτα (απλώς στοχεύουν στο να εισπράξουν τα επιδόματα πολυτέκνων)
β) διδάσκουν στα παιδιά τους την ζητιανιά και το ψέμα
γ) διδάσκουν στα παιδιά τους την κλοπή
δ) δεν τα στέλνουν στο σχολείο

και μετά έρχονται να μας πουν ότι εμείς, οι ''μη τσιγγάνοι'' τους θεωρούμε κατώτερους και η πολιτεία δε τους βοηθά!!Μόνο μια ερώτηση για το τελευταίο με το Κράτος:Πώς παίρνουν διπλώματα και άδειες οδήγησης ενώ δεν έχουν τελειώσει το σχολείο;;;Πως παίρνουν επιδόματα πολυτέκνων,όταν οι δεν είναι γραμμένοι πουθενά άρα δεν πληρώνουν φόρους ούτε σπαταλάνε δυο χρόνια απ τη ζωή τους φαντάροι;;Εγώ γιατί δηλαδή να φάω το φανταριλίκι στη μάπα,να ξεχέζομαι στους φόρους και χωρίς να έχω κάνει καμία απ τις άπειρες παρανομίες που κάνουν αυτοί;Γιατί να μη μου παραχωρεί το κράτος δωρεάν έκταση να χτίσω και να τρέχω σαν το χαζό για ένα απλό χαρτι σε 200 διαφορετικές υπηρεσίες,ενώ δεν ενοχλώ κανένα γείτονα με τη βρώμα;;Ποιός τσιγγάνος πληρώνει σε φως-νερό-τηλέφωνο όσα εμείς,και να ξέρετε ότι τα έχουν αυτά,και μόλις τους τα κόψουν φωνάζουν.Κυρίως,ποιος απ αυτούς,εκτός λίγων λαμπρών εξαιρέσεων, προσφέρουν έστω και τα ελάχιστα στην κοινωνία;;Δε δουλεύει κανένας τους!!!

Για να τελειώνω περίπου τα ίδια ισχύουν για όλους τους αυτο-φερόμενους ως δέκτες ρατσισμού(ΕΚΤΟΣ από τους αδερφούς μας έγχρωμους μετανάστες,που υποφέρουν τόσα απλά επειδή εκκρίνουν περισσότερη μελανίνη.Δεν είναι γελοίο αυτο που γίνεται?).Όλοι αυτοί που παρουσιάζονται ως θύματα έχουν αν το σκεφτείτε δικαιώματα που εμείς δεν έχουμε.Θέλουν κι άλλα;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2007 5:16 pm

Αααα και επίσης κάπου διάβασα ένα επιχείρημα που έλεγε το εξής:Αν αφήσεις λέει δύο διαφορετικά παιδιά να μεγαλώσουν στο ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ περιβάλλον,θα γίνουν τελείως διαφορετικές προσωπικότητες,θέλοντας να τονίσει το ρόλο των γονιδίων στη διαμόρφωση της ανθρώπινης προσωπικότητας...Ν' αντιστρέψω με το φτωχό μου το μυαλό το ερώτημα;;Δηλαδή αν αφήσεις δίδυμα,με το ίδιο γενετικό υλικό, σε διαφορετικό περιβάλλον να μεγαλώσουν,θα εμφανίζουν έστω και την παραμικρή ομοιότητα στη συμπεριφορά και τον τρόπο σκέψης;;Εγώ,όσο μπορώ να κρίνω με το IQ που με φιλοδώρησε ο καλός Θεούλης,λέω όχι.Άρα..
We rule ourselves,ladies and gentlemen!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2007 5:20 pm

Και να τονίσω πως ξέρω ότι οι απόψεις μου είναι ακραίες,επικίνδυνες και φασιστικές!!!Ξέρω ότι σε όλα κάνω λάθος,δεν προσπαθώ όμως να πείσω κανένα,αλλά γράφω κι εγώ κάτι γιατί ζηλεύω...........!!!!!Τι να κάνουμε;;Είμαι κι εγώ ένα εξώνιο που θέλει να εκφραστεί όσο κι αν ξέρει ότι λέει χαζομάρες!!!Danke fuer Ihre Aufmerksamkeit,meine Damen und Herren!!Veni vidi vici(άσχετο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
Somnio

Somnio


Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ηλικία : 34
Location : Trikala
Registration date : 25/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2007 5:59 pm

Αχ!
Ζαλιστηκα....
Μην τονίζεις συνεχώς το φτωχό σου το μυαλό γιατί στο τέλος θα το πιστέψεις.
Από το τέλος προς την αρχή λοιπόν....
Ξέρεις πως οι απόψεις σου δεν είναι ακραίες,επικίνδυνες και πως δεν κάνεις σε όλα λάθος.Οπότε αμάν βρε παιδάκι μου....
Δεν είπα ότι θα γίνουν τελείως διαφορετικές απ'όσο θυμάμαι.Είπα οτι δε θα γίνουν ίδιες.Εσύ τι λες?Θα γίνουν?Και ναι,νομίζω πως τα δίδυμα θα παρουσιάζουν κάποιες ομοιότητες.
Το άλλο για τους τσιγγάνους το αφήνω στο κράτος Δικαίου.(το ποιο?)
Και όσο για το ''ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ,ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ'',εννοώ ότι κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός και πρέπει να έχει ίσα δικαιώματα με κάθε άλλο άνθρωπο.(καμία σχέση με κομμουνισμό και τέτοια εδώ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2007 6:07 pm

Σωστές και αναγκαίες οι διευκρινίσεις...Αυτό θέλω κι εγώ...να πιστέψω ότι είμαι ηλίθιος...να δεις πως το λέγαν οι αρχαίοι...αααα...Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι...Άρα σε γενικές γραμμές συμφωνείς μ' αυτά που λέω!!!Γιουπιιι!!!Για τα δίδυμα τώρα...θα εμφανίζουν μόνο εξωτερικά όμοια χαρακτηριστικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2007 6:21 pm

Διαφωνώ...θεωρείς ότι πρέπει να έχεις ΕΣΥ ίδια δικαιώματα με έναν π.χ. βιαστή κατα συρροήν.Άρα δεν πρέπει να έχουμε όλοι ίδια δικαιώματα.Είναι δυνατόν ο κλητήρας στο Δημαρχείο σας να έχει ίδιο δικαίωμα λήψης αποφάσεων για τα εξωτερικά θέματα με έναν έμπειρο διπλωμάτη;;;Το δικαίωμα στην ελευθερία πρέπει να το έχουν όλοι;;Και οι εγκληματίες;;;Πρέπει να δίνεται ελευθερία λόγου σε κάποιον που κατέχει κρατικά μυστικά;;;Έχει δικαίωμα στη ΖΩΗ την ίδιαπ.χ ο Χίτλερ;;;Άρα δεν έχουμε όλοι δικαιώματα,ή τουλάχιστον δεν πρέπει να έχουμε..Και για το όλοι διαφορετικοί...

Το DNA όλων των ανθρώπων είναι πρακτικά ίδιο.Εδώ με τους γορίλες έχουμε κατα 98% ίδιο γενετικό υλικό.Οι πληροφορίες αυτές που έχουμε στα κύτταρα λένε κάποια βασικά πράγματα:Δύο πόδια,δύο χέρια,ένα μυαλό(καλά αυτό δεν είναι απαραίτητο),ένα στομάχι.Επίσης λέει ότι εμείς τα αγοράκια θα βγάζουμε γένια και θα διαιωνίζουμε με την απαραίτητη γυναικεία συνδρομή το είδος,κάνοντας ότι χρειάζεται τέλος πάντων.Οτιδήποτε παρεκλίνει αυτών των βασικών αρχών είναι ασθένεια και πρέπει να θεραπευτεί, είτε λέγεται μετάλλαξη που γεννιέσαι με έξι δάχτυλα είτε ομοφυλοφιλία.Είναι αρρώστια και πρέπει να βοηθήσουμε να απαλλαχτεί η κοινωνία,με τον ίδιο τρόπο που πρέπει να το κάνουμε για το AIDS,τον καρκίνο,τη γρίπη και οποιαδήποτε άλλη.

Σόρι αν κουράζω αλλά να ξέρετε ότι τα greeklish με κουράζουν απείρως περισσότερο απο ένα ορθό ελληνικό κείμενο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
Somnio

Somnio


Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ηλικία : 34
Location : Trikala
Registration date : 25/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2007 8:56 pm

Whatever......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
christinette ;-)

christinette ;-)


Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ηλικία : 33
Location : ΘΕΣΣΑΛΛΛΟΝΙΚΗ!!!
Registration date : 26/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26, 2007 9:20 pm

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ.ΤΟ ΜΑΚΑΡΙΟΙ ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΤΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΛΕΓΟΜΕΝΟΥΣ ΜΑΚΑΡΙΣΜΟΥΣ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΣΙΓΓΑΝΟΥΣ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ.ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΣΥΔΟΣΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dim....!!




Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 27/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26, 2007 10:12 pm

Λοιπόν,ας πω και εγώ την άποψή μου...Συμφωνώ ότι ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και έτσι πρέπει να είναι.Σκεφτείτε να ήταν όλοι ίδιοι,να είχαν το ίδιο μυαλό,τις ίδιες απόψεις...Τι θα γινόταν;;;Απλά τιποτα..Δεν θα υπήρχε πουθενά κάποια πρόοδος,θα επικρατούσε η στασιμότητα,θα επικρατούσαν τα στερεότυπα και οι προκαταλήψεις....
ΟΚ,να είναι όλοι ίσοι...!!!αλλά για να είναι ΙΣΟΙ,δεν πρέπει απλά να έχουν τα ίδια δικαιώματα,αλλά και τις ίδιες υποχρεώσεις...!!!Δυστυχώς κάτι τέτοιο δν ισχύει...πολλοί απαιτούν δικαιώματα,χωρίς να ξέρουν ή πολλές φορές,κάνοντας πς δν ξέρουν τς υποχρεώσεις τς........Επιτέλους νομίζω πς πρέπει να σταματήσει αυτή η κατάσταση.....Πρέπει να τεθούν κάποια όρια... Arrow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26, 2007 10:28 pm

Οτιδήποτε παρεκλίνει αυτών των βασικών αρχών είναι ασθένεια και πρέπει να θεραπευτεί, είτε λέγεται μετάλλαξη που γεννιέσαι με έξι δάχτυλα είτε ομοφυλοφιλία.Είναι αρρώστια και πρέπει να βοηθήσουμε να απαλλαχτεί η κοινωνία,με τον ίδιο τρόπο που πρέπει να το κάνουμε για το AIDS,τον καρκίνο,τη γρίπη και οποιαδήποτε άλλη.

ακρωσ φασιστικη αποψη και δεν σηκωνω κουβεντα μοιαζει με εναν λογο του χιτλερ που ειχα διαβασει για την εκθεση (αν θελετε το ανεβαζω) δεν θα κατσω να αντικρουσω αποψεισ που αποκρουστηκαν πριν απο 300 χρονια ακομα και απο μια αστικη επαναστη οπως η γαλλικη !

για το πρωτο που ειπεσ εμεις λεμε οτι πρεπει να εχουν ολοι ισα δικαιωματα με την γεννηση τους τωρα αν συμφωνα με τουσ (δικαιους ? )νομους της κοινωνιας χασουν με την ελευθερη βουληση και δραση τους τα δικαιωματα τουσ αυτο ειναι ενα αλλο ζητημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26, 2007 11:11 pm

Πρώτον, μπράβο που σταμάτησες επιτέλους τα πανηλίθια greeklish.
Δεύτερον,δε συμφωνείς ότι καταστάσεις παρα φύσιν πρέπει να θεραπεύονται;;;Π.χ. εγώ αν πάθω πνευμονία θα πάω στο γιατρό να θεραπευτώ δε θα κάτσω σπιτάκι μου και να λέω:''Αααα τι φυσιολογικός που είμαι,πάθετε όλοι πνευμονία!!"
Τρίτον,δε χρειάζεται να μου λέω ότι εκφέρω φασιστικές αντιλήψεις,το ξέρω από μόνος μου.
Αυτά που είπα για τους τσιγγάνους είναι φασιστικά;;Θές να πιάσω καμια άλλη κοινωνική ομάδα να δούμε ποιός είναι ο παράλογος;
Τέταρτον, ποτέ και κανείς στην ανθρώπινη ιστορία δε υπήρξε απόλυτης ορθός ή λανθασμένος.Αν μπορείς ανέβασε το κείμενο του A. Hitler να το σχολιάσουμε.Αυτός όμως λέει τελείως διαφορετικά πράγματα απ αυτά.
Πέμπτον,ποτέ δε κατάλαβα(χωρίς φυσικά να είμαι οπαδός του ναζισμου!!!) γιατί οι ναζιστικές ιδέες απαγορεύονται για τον λόγο ότι αντιτίθενται στη δημοκρατία.Με την ίδια λογική θα έπρεπε να απαγορευτεί π.χ. η διατύπωση κομμουνιστικών ιδεών,αφού αντιτίθενται στη δημοκρατία,πράγμα που θα ήταν καταστροφικό(αν γινόταν) για τον πολιτισμό.

Υ.Γ. Τα παραπάνω αποτελούν στο ακέραι χαζομάρες και ψέματα.Παρακαλώ κανένας αναγνώστης να μη τα υιοθετήσει,γιατί ως γνωστόν λέω συνέχεια βλακείες!!Σας ευχαριστώ πολύ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2007 12:05 am

Christinette, με συγκινείς!!!Πρώτη φορά συμφωνεί άνθρωπος μαζί μου!!!
Και Δήμητρα επίσης!
Ρε Σεραφείμ, επειδή σε συμπαθώ πολύ δε θα στο έλεγα αλλά είναι άκρως φασιστικό το ''δε θα κάτσω να συζητήσω την άποψή σου''.Όχι ότι είμαι τόσο ανασφαλής ώστε να θέλω να περάσω την άποψή μου σε οποιονδήποτε,αλλά τώρα με λες ναζί επειδή ΑΠΑΙΤΩ να έχω τα ίδια δικαιώματα με όσους αυτοαποκαλούνται αδικημένοι(όχι όλους βέβαια) και παρομοιάζεις με τον Hitler ένα άνθρωπο(λέμε τώρα,αν μπορώ να θεωρηθώ κι εγώ ον με ανθρώπινη ευφυία) που αποκαλεί τους έγχρωμους αδέρφια του;;
Should we laugh about it ??Its no worth on doing!!!
Ααα κατάλαβα πιο κειμενάκι λες.Λοιπόν,επειδή προφανώς το μόνο που έχεις διαβάσει από το βιβλίο ''Mein Kampf'' του A. Hitler είναι αυτό το απόσπασμα,άκου και ένα παιδάκι εδώ στο φόρουμ που το έχει διαβάσει(ποιο άραγε;Wink και έχει πιο ολοκληρωμένη άποψη για τις ιδέες του εγληματία.Το να διαβάζεις συγγραφείς της δικής σου ιδεολογίας και μόνο(π.χ. Μάρξ),πράγμα που χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω πιθανολογώ ότι κάνεις δε σε κάνει περισσότερο ιδεολόγο.Με παρομοιάζεις με αυτόν λοιπόν και σου λέω ότι δε θα το αρνιόμουν αν έλεγες για κάποιο άλλο σημείο όπου οι ιδέες μας ισως συγκλίνουν.Δεν ξέρω αν υπάρχει,αλλά αν έβρισκες θα το δεχόμουν χωρίς ντροπή.Άλλωστε το δέχτηκαν 50 εκατομύρια από τον πιο περήφανο ευρωπαικό λαό και τον ψήφισαν,άλλο αν τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν τρελός για δέσιμο(.Ωπ να ένα κοινό που έχουμε!!!Δε το βρήκες όμως!!)

Και τέλος,μια απ τις μεγαλύτερες παραρμηνείες της ιστορίας είναι η ίδια η λέξη ναζισμός.Θα το ξέρετε βέβαια οι περισσότεροι(δε μπορεί να το ξέρει ένας αδιάβαστος σαν κι εμένα και όχι εσείς!!) αλλά να το επισημάνω για όσους δε είχαν την τύχη να αγγίξουν επιφανειακά(όπως νιώθω εγώ ότι έκανα στα 7 χρόνια που την μάθαινα) την υπέροχη γερμανική γλώσσα(μην ξεχνάτε και το επίθετό μου άλλωστε!!!).So..
''Nazi'' εκ του γερμανικού ''NAtionalsoZIalismus'' , που σημαίνει εθνικοσοσιαλισμός.Και δε μου ακούγονται καθόλου φασιστικές οι λέξεις ''έθνος'' και ''σοσιαλισμός''.Άλλο βέβαια πια σημασία τους έδωσε o Gebels.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2007 12:36 am

Η βασικότερη αρχή του φασισμού είναι η απομόνωση αποσπασμάτων από δηλώσεις άλλων και η παρερμηνεία τους.Το κάνεις δύο φορές μέσα σε ένα κείμενο!!!Μία με τα δικά μου ασήμαντα σχόλια και μια με το βιβλίο.Πράγματι,έτσι που κόβεις το κέιμενο μου φασιστοφέρνει τρελά!!Αλλά είναι νομίζω ανήθικο να το κάνεις αυτό,απ όσο μπορώ εγώ να κρίνω βέβαια!

Και ένα στατιστικό:Ο Joseph Stalin σκότωσε πολύ περισσότερους από τον Hitler,και για λόγους αποκλειστικά ιδιοτελείς(για να κρατηθεί στην εξουσία).
Ο Hitler σκότωνε για (εντελώς ανώμαλους βέβαια) ιδεολογικούς σκοπούς.Νομίζω ότι πρέπει να κριθεί περισσότερο ως άρρωστος ψυχοπαθής παρά ως εγκληματίας.Το πρότυπο των απανταχού κομμουνιστών Stalin δεν εκλέχτηκε ποτέ,ήταν δικτάτορας(όπως και οι περισσότεροι κομμουνιστοηγέτες (π.χ. Μαο,Φιντέλ) και σκότωνε για το χαβαλέ του.Και μην ακούσω για Ολοκαυτώματα και Εβραίους γιατί έχω πολλά ράμματα και για τη δική τους γούνα.Τα καθίκια...Λιώσανε τα αδέρφια μας τους Παλαιστίνιους,τους πήραν την πατρίδα που ζούσαν τόσα χρόνια,τα έκαναν πλακάκια με τους χαζοαμερικάνους και κυβερνούν τον κόσμο.

Τα παραπάνω είναι απολύτως ψευδή φυσικά,και να μη τα διαβάσει ούτε να τα πιστέψει κανένας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
Somnio

Somnio


Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ηλικία : 34
Location : Trikala
Registration date : 25/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2007 11:48 am

Tότε αν είναι ψευδή να μην τα γράφεις!
Και τι να πω μετά σε κάποιον που θεωρεί την ομοφυλοφιλία παρά φύσιν?Άκου εκεί είναι αρρώστια...Μπορεί να έχεις τη γεννετική προδιάθεση,αλλά είναι και επιλογή εννοείται!
Ε μετά οποιονδήποτε άνθρωπο που κάνει κάτι σε μεγαλύτερο βαθμό απ'ό,τι οι άλλοι(ας πούμε ένα μουσικό ταλέντο,μια ιδιοφυία)θα έπρεπε να τον γιατρεύουμε γιατί είναι παρά φύσιν να είσαι,πρόσεχε λίγο:παραπάνω ή ΠΑΡΑΠΕΡΑ από το ''φυσιολογικό''.Που στο κάτω κάτω κάθε άνθρωπος έχει δικά του μέτρα και σταθμά του φυσιολογικού.Η προσκόλληση στο οποίο,by the way(i tried to say i know you from before),μου τη δίνει.
Α ναι,τι επίθεση είναι αυτή στους φέροντες διαφορετική άποψη από εσένα??



ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ
ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2007 1:45 pm

Μου αρέσει να λέω ψέματα και δε νιώθω την ανάγκη να πείσω κανένα για τις απόψεις μου.Είμαι σίγουρος για τον εαυτό μου και απλώς γράφω δυο πράγματα κι όποιος θέλει τα διαβάζει...Το ξεφτιλίσαμε όμως,παιδιά.Εδώ γράφουμε ποια τραγούδια μας τη σπάνε.Αν είναι να κάνουμε άλλο post..Και χαίρομαι που έπεισα επιτέλους έστω και δύο Έλληνες να γράφουν με ελληνικούς χαρακτήρες.Αν είναι δυνατόν να παρακαλάμε και γι αυτό!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
gio_leivadia10

gio_leivadia10


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Location : Levadia Voiotia
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2007 2:07 pm

Αααα ξέχασα Somnio.
Δεν κάνω επίθεση σε κανένα που φέρει διαφορετικές απόψεις από μένα.Πόσω μάλλον στο Σεραφείμ,που εκτός του ότι τον νιώθω φίλο μου πλέον,μετά το Παρίσι,και τον εκτιμώ πραγματικά, ξέρω ότι σίγουρα θα μου μάθει πράγματα,όπως ελπίζω να τον ενημερώνω κι εγώ για κάποια.
Τέλος δε μου αρέσει να συζητώ με ανθρώπους που έχουν την ίδια άποψη με εμένα,γιατί αυτό δε θα μου πρόσφερε τίποτα.Κατανοητά;;;(Δε θύμωσα,προς Θεού!!)Το αίσθημα της οργής του έχω στείλει για service στο Μπάμπη,γιατί δε λειτουργούσε καλά!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://viotia.blogspot.com
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2007 2:47 pm

proton me kalypse h somnio sthn teleftaia ths apanthsh sxetika me to thema pou syzitousame ... apolyta omos ! defteron re agori mou giorgaki mou giati kaneis san xazoulis ? pote eipa oti moiazeis me ton xitler ideologika ?eipa oti exete mia apo tis apopseis sou kai tis dikes tou moiazoun (esy kaneis afto ou leme atelhs epagogikos sylogismo) ! oxi oti eiste idioi !triton oson afora tous tsiganous : pes esy oti soy exoun karfosi ena maxairi sth koilia kai episis exeis mia gratsounia sto gonato kai esy fonazeis:.... ax paithaino exo aimoragia to gonato! thelo na sou po oti as agonistoume protaenantion aftwn pou pragmatika mas roufane to aima kai mas exoun afairesei sxedon ola ta dikaiomata opws oi viomhxanoi kai oxoi na anazitoume exthrous ananamesa se anthropous pou einai kai aftoi proletarioi !xereis afth einai mia apoprosanatolistikh taktih pou anekathen akolouthouse to kefalaio gia na diaspa platia koinwnika stromata ! estrefe koinwinikes omades pou anhkan stin idia koinwnikh taxi thn mia enantia sthn allh oste na ma mporoun oi megaloastoi na roufane olo kai perissotero to aima tou laou ! epeidi ap oso xero den exeis kanena ergostasio ekei sto ah giorgh sou proteino na to xanaskefteis ! Tetarton esy mporei na nomizeis oti exo diavasei mono marx den tha prospathiso na sou allaxo gnomi tha sou kano omos ena erotima : POS MPOREIS NA ASPASTEIS MIA SYGEKRIMENH IDEOLOGIA SE SXESH ME ALLES AN PROTA DEN EXEIS MELETHSEI TIS PERISSOTERES KAI KATANOHSEI PROTA TIS DIAFORES TOYS ? ektos kai an enoeis oti to proto vivlio pou mou epese sta xeria itan to DAS KAPITAL tou marx kai me afto taytistika akrita apo thn arxh! pempton o koummounismos safos kia anaferei thn dhmokratia alla ekei stoxos einai h ammesh dhmokratia kia oxi h koinovouleftikh (h alliws diktatoria tou proletariatou kai theoro episis geloio oti anagazomai na exigiso oti afti h diktatoria oudemia sxesh exei me thn shmasia pou exei h lexh shmera )pempton gai NAZI: kai se alles lexeis exei alloithei os kai paramorfothei to nohma tous shmera apos h asfaleia (cameres..) sosialismos(pasok...) alla aplos kai emeis lanthasmenes tis xrhsimopoioume gia sinenoithoume ...... ego diladi ti prepei na leo ΠΑ.Δ.ΣΟ.Κ. (panellinio dhthen sosialistiko kinhma )?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2007 3:03 pm

Πόσω μάλλον στο Σεραφείμ,που εκτός του ότι τον νιώθω φίλο μου πλέον,μετά το Παρίσι,και τον εκτιμώ πραγματικά, ξέρω ότι σίγουρα θα μου μάθει πράγματα,όπως ελπίζω να τον ενημερώνω κι εγώ για κάποια.

αμοιβαια τα αισθηματα ! kai gia ta greek lish ti na kanoume exoume kai diavasma !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
Somnio

Somnio


Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ηλικία : 34
Location : Trikala
Registration date : 25/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2007 3:04 pm

pros to paron den aspazomai kapoioa politiki ideologia-genika thewrw ton eafto mou aristero opws lene-,akrivws giati pote den endiaferthika na meletisw ta diafora politikokoinwnika sistimata.
alla genika pistevw oti simera,me tin ekptwsi twn axiwn kai tin ithikopnevmatiki apohavnwsi,ta diafora sistimata(sosialismos,kommounismos kai alla)ehoun pleon mono to onoma kai ohi ti hari.mporei kapoioi ideologoi,pou tous apokaloun pia romantikous,na anazitoun tin apokatastasi twn idanikwn pou ehoun hathei,omws ta kommata sta opoia simmetehoun den kanoun tipote allo apo to na simvivazontai me tin aishrotita tis koinwnias tou psevdous kai tis prospoiisis.
etsi vriskw toulahiston anousio to na analiei kaneis ola osa ehoun kanei i den ehoun kanei kapoioi kirioi.mou fainetai pws hanetai i ousia kai sas rwtw giati sas apasholei toso i katastasi twn politikwn sistimatwn.proswpiki aporia...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dark_velvet

dark_velvet


Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 34
Location : thiva
Registration date : 24/10/2007

Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;   Ποια τραγούδια σας τη σπάνε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2007 3:23 pm

diafono yparxou anthropoi an oxi kommata pou den xoun poulhthei kai oute symvivastei na fto ennoeis ! episis h meleth ton politikon systimaton einai anagaia giati etsiapofevgontai la8h tou parelthontos !prepei na ddaskomaste apo praktikh efarmogh kapion ideologion oste na min epanalamvanoume ta idia lath ! kai telos TO XEKATHARIZO MIA KAI KALH MIATYXON YPERASPISH POU KANO STA KOMMATA THS ARISTERAS EINAI PERISSOTERO GIA THN APOKATASTASH THS ALHTHEIAS !SAFOS KAI MPOREI NA NIOTHO PI KONTA MOU DYO SYGEKRIMENA KOMMATA ALLA SE KAMIA PERIPTOSI DEN EIMAI PROSKOLLHMENOS SE AFTA KAI OUTE OPADOS TOYS ! EXO VASIKES ANTIRRHSEIS KAI ME TA DYO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paristrip.forumgreek.com/
 
Ποια τραγούδια σας τη σπάνε;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Paris Trip :: Θέματα :: Μουσική-
Μετάβαση σε: